Ressun päivä ja Ressut ry:n vuosikokous 26.4.

Tervetuloa perinteikkääseen Ressun päivään Kalevankadulle tiistaina 26.4.2022!

Ressun päivän pääjuhlassa nautitaan musiikkiesityksistä ja julkistetaan Vuoden Ressu 2022. Juhlan jälkeen on cocktailtarjoilu. Tapahtuma järjestetään yleisölle avoimena ensimmäistä kertaa yli kahden vuoden tauon jälkeen, joten kyseessä on myös loistava mahdollisuus tavata muita Ressu-alumneja pitkästä aikaa! 

Ennen Ressun päivää järjestetään myös Ressut ry:n sääntömääräinen vuosikokous. Kokouksessa käydään läpi mennyttä ja tulevaa vuotta, päätetään sääntömuutoksesta ja valitaan yksi uusi jäsen yhdistyksen hallitukseen. Tervetulleita ovat kaikki yhdistyksen jäsenet.

Päivän aikataulu on seuraava:

  • 16.00 Ressut ry:n vuosikokous juhlasalissa
  • 17.00 Ressun päivän pääjuhla juhlasalissa
  • 18.00 Cocktailtilaisuus

Tapaamisiin huhtikuussa!

Ressut ry:n hallitus

Kategoria(t): Ajankohtaista. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.