Ressun päivä ja Ressut ry:n vuosikokous 25.4.

Tervetuloa perinteikkääseen Ressun päivään Kalevankadulle tiistaina 25.4.2023!

Ressun päivän pääjuhlassa nautitaan musiikkiesityksistä ja julkistetaan Vuoden Ressu 2023. Juhlan jälkeen on cocktailtarjoilu. Tule mukaan muistelemaan menneitä ja päivittämään kuulumisia muiden Ressu-alumnien kanssa!

Ennen Ressun päivää järjestetään myös Ressut ry:n sääntömääräinen vuosikokous. Kokouksessa käydään läpi mennyttä ja tulevaa vuotta sekä valitaan uusia jäseniä yhdistyksen hallitukseen. Hallituksen jäsenyys on oiva tapa vaikuttaa Ressu-alumnien toimintaan ja saada kokemusta yhdistystoiminnasta. Mikäli sinulla on kysyttävää aiheesta, kysyä voi etukäteen Ressut ry:n puheenjohtajalta Stella Qin-Steckeriltä (pj@ressut.net). Tervetulleita vuosikokoukseen ovat kaikki yhdistyksen jäsenet.

Päivän aikataulu on seuraava:

  • 16.00 Ressut ry:n vuosikokous
  • 17.30 Ressun päivän pääjuhla juhlasalissa
  • 18.30 Cocktailtilaisuus

Tapaamisiin huhtikuussa!

Ressut ry:n hallitus

Kategoria(t): Ajankohtaista. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.